Szutrowa
Eskapada #2

07.08.2022

Iłża, Skaryszew i Kazanów będą celem naszej drugiej szutrowej wyprawy. Około 90 kilometrowa trasa poprowadzi nas ciekawymi, lokalnymi drogami wśród pól i lasów. Zobaczymy odnowiony zamek w Iłży. Gwarantowane szutrowanie.

O eskapadzie:

Gdzie i kiedy

07.08.2022
Parking Leśny 3 km przed Skaryszewem po prawej stronie drogi, tuż za „Leśnym Dworem” jadąc od Radomia.
Start: godz. 10.00
Czas trwania: ok. 6-8 godz.

Trasa

Długość: ok. 90 km (trasa w formie pętli)
Przewyższenia: ok. 350 m
Nawierzchnia: asfalt, szuter, drogi gruntowe
Tempo: turystyczne (średnia ok. 20 km/h)

Informacje

Dojazd: własnym samochodem lub rowerem z Radomia
Zalecany rower: gravel, mtb, cross
Każdy jedzie na własną odpowiedzialność.

Opis:

Zapraszam na szutrową eskapadę. Tym razem celem wyprawy będzie Iłża, Skaryszew i Kazanów. Będzie okazja zobaczyć odnowiony zamek w Iłży, jeśli ktoś jeszcze nie widział (koszt zwiedzania 10 zł). Przyznam, że robi bardzo dobre wrażenie. Po drodze do Iłży na chwilkę zajrzymy do drewnianego kościółka w Bardzicach (ok. 10 km), potem zatrzymamy się na plaży w Iłży (35 km) gdzie odpoczniemy i uzupełnimy siły. W Iłży dostępne są sklepy, bary, cukiernie, lody czy pizza do wyboru do koloru. Podjedziemy pod zamek i go obejrzymy. Trasa do Iłży obfituje w wiele fragmentów dróg gruntowych i szutrowych. Po drodze przejedziemy przez ładne stawy (Stanisławów-Młyn) i zobaczymy zabytkowy piec garncarski.

Po odpoczynku w Iłży ruszymy ciekawą trasą w kierunku Kazanowa. Po drodze też będą odcinki szutrowe m.in. wśród stawów. Odpoczniemy na ryneczku w Kazanowie (65 km). Tutaj też będzie sklep.

Ostatnim etapem będzie droga w kierunku Skaryszewa. Tu też udało mi się znaleźć wiele fragmentów dróg polnych i szutrowych. W Skaryszewie w rynku do naszej dyspozycji kebab lub pizza. Stąd już tylko 3 km do mety eskapady. Gwarantuję, że da się zmęczyć na tej trasie. Odcinków terenowych będzie naprawdę sporo.

Jeśli brałeś udział w Szutrowej Eskapadzie lub pobierasz GPX’a aby samodzielnie przejechać trasę to będę wdzięczny jeśli postawisz mi kawę. Koszty przygotowania tras i ich rekonesansów trochę kosztują. Wszystko po to aby zaproponować Wam świetne trasy gravelowe. Żeby mi się chciało chcieć :). Jest to oczywiście całkiem dobrowolne. Dzięki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szutrowa Eskapada #2