Szutrowa
Eskapada #3

04.09.2022

Gostomia to najdłuższy drewniany most w Polsce i pyszna rybka. Na 3 szutrowej eskapadzie odwiedziliśmy okolice Nowego Miasta nad Pilicą. Bardziej turystyczna niż gravelowa ale malownicza ok. 115 km trasa przejechana. Nie było łatwo …

O eskapadzie:

Gdzie i kiedy

04.09.2022
Parking Leśny w Lesie Kapturskim przy ul. Janiszewskiej w Radomiu.
Start: godz. 10.00
Czas trwania: ok. 7-9 godz.

Trasa

Długość: ok. 115 km (trasa w formie pętli)
Przewyższenia: ok. 400 m
Nawierzchnia: asfalt, szuter, drogi gruntowe
Tempo: turystyczne (średnia ok. 20 km/h)

Informacje

Dojazd: własnym samochodem lub rowerem z Radomia
Zalecany rower: gravel, mtb, cross
Każdy jedzie na własną odpowiedzialność.

Opis:

Zapraszam na 3 szutrową eskapadę. Tym razem celem wyprawy będzie Gostomia. Znajduje się tam najdłuższy drewniany most w Polsce. Taka ciekawostka. Drugim równie ważnym celem jest smażalnia ryb w Gostomii, gdzie podają pyszna rybkę. Do wyboru: karp, pstrąg, miętus i sandacz. Za miętusa ręczę w 100%.

Tym razem trasa długości ok. 115 km jest bardziej turystyczna ale fragmentów gravelowych też trochę będzie. Fragmenty asfaltowe wiodą przez małe miejscowości zatem trasa jest malownicza.

Po drodze przejedziemy przez Las Kapturski, Las Janiszewski, przeprawimy się przez Radomkę małą kładką, zaliczymy fajne łąki nadrzeczne. Zatrzymamy się na odpoczynek w Starej Błotnicy (ok. 25 km). Ostatnio były tam niezłe hot-dogi. Stąd lokalnymi drogami pojedziemy w kierunku miejscowości Tomczyce (ok. 50 km) gdzie jest most na Pilicy. Tu się przeprawimy na drugą stronę rzeki. A stąd już chwilka i będziemy w smażalni ryb w Gostomii (56 km).

Droga powrotna zaczyna się przeprawą przez najdłuższy drewniany most w Polsce. Następnie przejedziemy leśnymi szutrami i lokalnymi drogami do Radomia. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze przy dwóch bardzo ciekawych drewnianych kościółkach: w Bukównie i w Kaszowie. Będzie tu okazja do krótkich odpoczynków. Następnie przez Gulin i Taczów wrócimy do Radomia.

Jeśli brałeś udział w Szutrowej Eskapadzie lub pobierasz GPX’a aby samodzielnie przejechać trasę to będę wdzięczny jeśli postawisz mi kawę. Koszty przygotowania tras i ich rekonesansów trochę kosztują. Wszystko po to aby zaproponować Wam świetne trasy gravelowe. Żeby mi się chciało chcieć :). Jest to oczywiście całkiem dobrowolne. Dzięki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szutrowa Eskapada #3