Szutrowa
Eskapada #5

23.04.2023

Czy już wybudziliście się po zimie? Już chyba pora. Plan jest taki żeby pojechać gravelowo do Warki. Start z Radomia. Po drodze mostki na Radomce, Grabowy Las, Rezerwat Majdan, szutrowe, polne i leśne drogi. Trasa ok. 70 km. Tak idealnie na początek sezonu. Powrót do Radomia pociągiem PKP lub na kołach dowolną trasą.

O eskapadzie:

Gdzie i kiedy

23.04.2023
Start z Radomia. Spotykamy się pod Marshallem przy rondzie na ul. Aleksandrowicza i Mieszka I.
Powrót: Pociąg PKP lub na kołach
Start: godz. 9.00
Czas trwania: ok. 5-6 godz.

Trasa

Długość: ok. 70 -120 km (w zależności od pogody, warunków i formy)
Przewyższenia: ok. 300 m
Nawierzchnia: asfalt, szuter, drogi gruntowe i leśne
Tempo: turystyczne (średnia ok. 20 km/h)

Informacje

Dojazd na start: rowerem lub samochodem
Zalecany rower: gravel, mtb, cross
Każdy jedzie na własną odpowiedzialność.

Opis:

Szutrowa Eskapada #5. Na początek sezonu 2023 celem będzie Warka.

Startujemy z Radomia. Trasa do Warki ma ok. 70 km i wytyczona jest drogami w wiekszości gravelowymi z małą ilością asfaltów. W kwietniu warunki mogą być różne zatem nie musi być wcale tak łatwo.

A po drodze? Marcelów i przejazd przez Maostki na Radomce, zjedziemy z asfaltu w okolicach Bartodziej. Tu również zajrzymy nad Radomkę. Śmigniemy trochę asfaltami, trochę gruntowymi w kierunku Kruszyny. Dalej gravele, MTB i inne skierujemy do Lasu Grabowego gdzie warunki mogą być różne. Zatrzymamy się na chwilę na odpoczynek w Stromcu. Powinien tu być jakiś czynny sklep. Ze Stromca rownież w większości drogami gravelowymi przez Pietrusin, Starą Wieś i Białą Górę dotrzemy do Warki. Po drodze Rezerwat Majdan.
W Warce odpoczynek i popas. Do dyspozycji powinna być Pizzeria, Kebab lub ewent. kawiarnia w Muzeum Pułaskiego.

Jako że jest silna grupa nacisku i perswazji :), która chce wracać do Radomia na kołach, będą dwie możliwości zakończenia eskapady. Oficjalnie kończymy Eskapadę w Warce. Stąd można wrócić do Radomia pociągiem PKP. Ewentualnie 2 opcja jest taka aby wrócić na kołach dowolnie wybraną przez siebie trasą. Każdy wybiera swoją wersję wg uznania.

Poniżej znajdziesz fotki z tej trasy.

Jeśli planujesz udział w Szutrowej Eskapadzie lub pobierasz GPX’a aby samodzielnie przejechać trasę to będę wdzięczny jeśli postawisz mi kawę. Koszty przygotowania tras i ich rekonesansów trochę kosztują. A w tym roku plany są ambitne. Wszystko po to aby zaproponować Wam świetne trasy gravelowe. Żeby mi się chciało chcieć :). Jest to oczywiście całkiem dobrowolne. Dzięki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rekonesans trasy – galeria

(oczywiście w kwietniu nie wszystko będzie tak wyglądało)